شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای «حیات» به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه ارزش آفرینان امتیاز فعالیت خود را از سال 1399 در حوزه صنعت خرده‌فروشی (کالاهای تند گردش مصرفی خانوار) با شعار “حیات من از آن تو” آغاز کرده است. تمرکز بر زنجیره ارزش از ماموریت‌های اصلی این شرکت است که نتیجتاً با یک هماهنگی سراسری بین تمامی اجزای چرخه خرده‌فروشی، مشخصاً تامین‌کنندگان معظم کالاهای قابل ارائه در سطح فروشگاه‌ها منجر به خلق ارزش در رسالت این شرکت است.  برنامه توسعه فروشگاه‌ها در فاز یک توسعه، افتتاح 200 فروشگاه در سال اول افتتاح است که تاکنون تعداد 33 فروشگاه طی 70 روز افتتاح شده و با توسعه فروشگاه‌ها در سال اول افتتاح، حداقل 1500 شغل مستقیم و متعاقباً 8000 شغل غیر مستقیم ایجاد می‌شود که با عنایات حق‌تعالی این برنامه کارآفرینی تا 5 سال آینده ادامه خواهد داشت.

ماموریت این شرکت بهینه‌ کردن فرایندهای تاثیرگذار در صنعت خرده‌فروشی است که نتیجه آن عرضه محصولات از برندهای معتبر و خدمات به‌ صرفه با بهترین کیفیت و دسترسی آسان، به مشتریان گرامی با تمرکز بر ابزارهای نوین، ازجمله فروش تلفنی و اینترنتی و… خواهد بود.
در حال حاضر فروشگاه‌های زنجیره‌ایی حیات مارکت با تعداد 60 شعبه در استان‌های تهران، البرز، سمنان،   قزوین و مرکزی دایر است.

مشتریان عمده شرکت فروشگاه زنجیره‌ای حیات

این شرکت در سال 98 تأسیس شده، کلیه مطالعات و برنامه‌ریزی به‌ منظور تجهیز و راه‌اندازی شعب اخذ شده، مجوز فروشگاه زنجیره‌ای اخذ شده، قرارداد انبار متمرکز منعقد و انبار مرکزی تحویل گرفته‌ شده، قرارداد نرم افزار منعقد شده و در حال مکان یابی جهت احداث شعب می باشد.
طبیعتاً با توجه به ماهیت خرده‌فروشی کالا، مشتریان شرکت را، کلیه اقشار مردم تشکیل می‌دهند.

همچنین از جمله قراردادهای مهم شرکت عبارتند از:
  • قرارداد با تأمین کنندگان جهت تأمین و عرضه محصولات قفسه‌های فروشگاه زنجیره‌ای
  • قرارداد نرم افزار صندوق، انبارداری، حسابداری
  • قرارداد با 200 تأمین کننده مواد غذایی