عبارت "شرکت‌های سرمایه‌پذیر " مجموعه شرکت‌ها و کسب و کارهایی را در بر می‌گیرد که به دلیل تملک سهام مدیریتی آنها توسط گروه ارزش‌آفرینان امتیاز، تابع سیاست‌ها و برنامه‏های کلان این هلدینگ است و بر اساس رویه‌های مشخص سیستماتیک توسط آن مورد ارزیابی و کنترل قرار می‌گیرند. به‌طور کلی شرکت‌های سرمایه‌پذیر گروه ارزش‌آفرینان امتیاز عبارت است از:

شرکت آریا مجد آماتیس از سال 1397 در راستای پشتیبانی از سایر شرکت‌های گروه ارزش‌آفرینان امتیاز نسبت به واردات مواد اولیه اعم از روغن خام، شکر، گوشت، نهاده‌های دامی و... کرده است.

 

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای «حیات» به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه گروه ارزش‌آفرینان امتیاز فعالیت خود را از سال 1399 در حوزه صنعت خرده‌فروشی (کالاهای تند گردش مصرفی خانوار) با شعار "حیات من از آن تو" آغاز کرده است.

 

مجتمع صنعتی پروتئینی توتیای فرد زنجان در سال 1388 در زمینی به مساحت 12000 متر مربع با زیر بنای 6000 متر مربع طراحی و تاسیس شده است و پس از چندین سال تلاش و کوشش بنیانگذاران اولیه با سرمایه‌گذاری بالغ بر 80 میلیارد ریال با ظرفیت اسمی روزانه 10 تن و عرضه انواع محصولات پروتئینی با دستگاه‌های مدرن آلمانی و اتریشی به‌بهره‌برداری رسیده است.

 

هیراد کاوه ساحل قشم یک هلدینگ در زمینه تولید و صادرات مواد غذایی خصوصا آبزیان دریایی است که با هدف بدست آوردن بازارهای خارجی از سال 1397 تاسیس شده است.