مجتمع صنعتی پروتئینی توتیای فرد زنجان در سال 1388 در زمینی به مساحت 12000 مترمربع با زیر بنای 6000 مترمربع طراحی و تاسیس شده است و پس از چندین سال تلاش و کوشش بنیانگذاران اولیه با سرمایه‌گذاری بالغ بر 80 میلیارد ریال با ظرفیت اسمی روزانه 10 تن و عرضه انواع محصولات پروتئینی با دستگاه‌های مدرن آلمانی و اتریشی به بهره‌برداری رسیده است.
این شرکت اکنون به شکل مدرن و به دور از فعالیت‌های سنتی این حوزه؛ تولید فرآورده‌های گوشتی اعم از سوسیس، کالباس، همبرگر و ناگت را در دستور تولید خود قرار داده است و جدیدترین ماشین آلات تولیدی در این صنعت را با سرمایه‌گذاری اولیه بالغ بر 10 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 30 هکتار در شهر زنجان به کار گرفته است . این کارخانه در اسفند ماه سال 1397 با تعداد کمی نیرو شروع به کار کرد و درحال حاضر تعداد نیروهای این کارخانه به 70 نفر رسیده است. پس از اخذ مجوزهای لازم و پروانه‌های بهداشتی محصولات خود، فروش اولین محصولات خود به بازار را به صورت رسمی در شهریور ماه سال 98 آغاز کرد و در راستای اهداف صادراتی شرکت، موفق به اخذ گواهینامه بین‌المللی شده است. محصولات این شرکت با نام تجاری اسپریچو به معنی پرستو که نماد صلح ایرانیان است به بازار عرضه شد.
این شرکت در حوزه تولید مواد غذایی پروتیینی و فراورده‌های گوشتی، کشت محصولات باغی و جالیزی و زراعی، دامپروری دام سبک و سنگین فعالیت دارد.

اهداف، استراتژی و باورها

شرکت توتیای‌فرد زنجان با توجه به استراتژی‌های توسعه کلان خود، سعی دارد تا به یکی از بزرگترین و بهترین مجتمع‌های صنعتی و پروتئینی تبدیل شود تا در چشم انداز 5 ساله خود، به‌عنوان یکی از باکیفیت‌ترین برندهای غذایی در ایران و منطقه شناخته شود. ماموریت‌ها: این شرکت در حال حاضر دارای 19 دستگاه پیشرفته در جهت تولید انواع محصولات پروتئینی شامل سوسیس، کالباس و گوشت‌های مزه‌دار شده، است. ضمنا در راستای اجرای سیاست‌های کلان گروه سرمایه‌گذار، تکمیل زنجیره تولید گوشت با کیفیت در حوزه کشاورزی و دامپروری مجتمع، با جدیت در حال پیگیری است. البته لازم به‌ذکر است اخذ مجوزات لازم جهت امور کشاورزی و دامپروری در استان زنجان با برخی مشکلات روبروست که با تلاش مجموعه در حال پیگیری است.

موضوع فعالیت

تولید و بسته‌بندی انواع فرآورده‌های گوشتی شامل سوسیس و کالباس، بسته‌بندی فرآورده‌های گوشتی شامل گوشت قرمز و سفید، واردات ماشین آلات و مواد اولیه و صادرات محصولات تولیدی.

اهداف بلند مدت

کسب جایگاه برترین تولیدکننده مواد پروتئینی کشور صادرات گسترده به کشورهای همسایه

اهداف میان مدت

تولید محصولات جدید از جمله همبرگر، ناگت و مرغ سوخاری آماده واردات گوساله های نژاد سیمنتال گوشتی جهت راه‌اندازی گاوداری مجتمع و تولید گوشت با کیفیت راه‌اندازی سردخانه‌های مجهز و توسعه بخش کشاورزی تجهیز خط تولید و آزمایشگاه کنترل کیفیت

اهدف کوتاه مدت

افزایش تناژ تولید رفع نواقص موجود در تولید محصولات کشف سلایق جدید بازار